Kurs - mediowy tag

Witajcie. 

Dzisiaj chciałabym pokazać w jaki sposób zrobić mediowego taga. 


Do przygotowania takiego taga potrzebujemy:

- bazę taga najlepiej z grubej modelarskiej tektury (nie będzie się wyginała gdy nasiąknie mediami)
- media - gel meduim, gesso, pastę modelującą, mgiełki, Inkę Gold, splash,
- dowolną maskę,
- dodatki - kwiatki, tekturkę, mikrokulki, gazę, koralki, szklane półperełki


 Przez wybraną maskę nakładamy na bazę taga pastę modelująca. Nie musimy robić tego bardzo dokładnie. Wszelkie nierówności będą bardzo fajnie wyglądały po zabarwieniu mgiełkami.


 Gdy nałożona przez nas pasta wyschnie możemy zacząć tworzyć swoją kompozycję. Wszystkie dodatki przyklejamy na gel medium. Zaczynamy od przyklejenia gazy, która stworzy bardzo fajną strukturę tła. Do zrobienia naszego taga możemy wykorzystać kwiatki, które się nam się nie podobają lub nie pasują kolorystycznie. Koraliki i mikorkulki przyklejamy na grubszą warstwę gel medium i leciutko dociskamy.


 Po wyschnięciu gel medium przystępujemy do malowania naszego taga gesso. Jeżeli będziemy używać ciemnych mgiełek wystarczy jedna dokładnie położona warstwa. Przy ciemnych kwiatach - malowanie należy powtórzyć.


Tak wygląda mój tag po wyschnięciu. 


Teraz zaczynamy najfajniejszą zabawę - czyli psikanie mgiełkami.  Zaczynamy od najjaśniejszych a kończymy na ciemnych, starając się aby poszczególne barwy stworzyły delikatne przejścia.


 

Podczas zabawy z mgiełkami możemy taga podsuszać nagrzewnicą. Ja tym razem wysuszyłam  mojego taga już po nałożeniu wszystkich mgiełek.


 To taga zrobiłam jeszcze ozdobną etykietkę wykorzystując folię transferową.


 Jak nałożone mgiełki już dobrze wyschną przystępujemy do podkreślania szczegółów pracy. Idealne w tym przypadku jest preparat Inka Gold. Wcierając ją w wystające szczegóły przepięknie podkreślamy wszystkie detale pracy.

 

Na tym zdjęciu widać jak srebrna Inka Gold podkreśla  koraliki.


 Ostatnim moim krokiem było delikatnie pochlapanie całego taga srebrnym Spalshem.


A tak wygląda mój tag po dodaniu etykietki, napisu i ozdobnego nitu.

Komentarze

Publikowanie komentarza

Popularne posty